DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 24.09.2021 06:27:53 

" Danky dog "   chovateľská stanica malých bradáčov korenie a soľ

Za dúhovým mostom

V nebi je miesto nazývané Duhový most.

Keď zomrie  nejaké zviera, které je tu na zemi niekomu zvlášť blízke, odchádza cez Duhový most. Sú tam lúky a kopce, kde sa naši psí kamaráti môžu spolu hrať. Je tam veľa jedla a vody a slnečného svitu a všetci sa tam cítia príjemne  a pohodlne. Ten, kdo bol starý, je opäť mladý a ten, kdo bol nemocný, je opäť zdravý. Všetci sú plní života tak, ako si ich pamätáme vo svojích snoch. Všetci sú za  Duhovým mostom šťastní a spokojní, ale predsa tam každému niečo chýba - chýba mu naozaj niekto blízky, niekoho, koho zanechal tak ďaleko… Všetci behajú a hrajú sa dohromady, ale potom príde deň, keď sa niekto z nich zastaví a zahľadí do diaľky. Jeho jasné oči zpozornia, jeho telo sa nedočkavo zachveje. Náhle se odpojí od skupiny kamarátov a rozbehne se zelenou trávou k obzoru, stále rychlejšie a rychlejšie. A tak ťa nájde - konečne sa so svojím nezabudnuteľným psím kamarádom schádzaš v bláznivo radostnm privítání a už nikdy Vás nič nerozdelí. Šťastné psie bozky cez celú tvár, tvoje ruky opät obímajú milovaného druha, znovu se dívaš do tých verných očí plných lásky. Tak dlho si svojho kamaráda oplakával a nikdy jsi na neho nezabudol.

 

A vtedy prekročíte Duhový most spolu…

DARKO - bastardík, ktorý mal tú česť byť mojím PRVÝM PSÍKOM   16.9.1992 - 8.10.2006

Svojho prvého psíka som dostala k 18 narodeninám roku 1992. Bol to kríženec pudla a bradáča. Prežila som sním chvíle krásne, ale aj krušné.Bol to dominantný psík, ktorý nemal problém "vyriadiť" si to aj s o dve čísla väčším psom. V úcte mal len sučky, a k šteniatkam bol maximálne zhovievavý. Ľudí toleroval.
Pri ňom som si pričuchla k výcviku psov. V 8 rokoch spravil skúšky agility.
Opustil nás v októbri 2006, keď stratil chuť do života, po úmrtí jeho milovanej parťáčky Cláry Sivý tieň. Dožil sa krásnych 14 rokov.
 
 Clára Sivý tieň - bradáč malý korenie a soľ, ktorá mala tiež prvenstvo - bola
PRVÝ PAPIEROVÝ PES   30.6.2003 - 20.7.2006


Výcvik ma uchvátil a tak som sa rozhodla prikúpiť k Darovi sučku malého bradáča Cláru Sivý Tieň. Kúpila som ju v novembri roku 2003.            Mne spôsobila úžasnú radosť. Bol to môj prvý papierový pes. Daro mal desať rokov. Prvé dva mesiace bol strašne  urazený no potom si zvykol. Clára ho plne rešpektovala a akoby brala na vedomie to, že je starý. Vznikol z nich úžasný tým.
Clára sa nedala uchovniť kôli zubom a tak som sa musela zmieriť, že výstavy nebudú.
Ostali nám však súťaže, na ktorých vcelku vynikala. Svedčia o tom jej výsledky. Žilaľ 20.7.2006 Clára Sivý Tieň nás opustila po zákernej chorobe vo veku troch rokov.

 

 

 Rodokmeň CLÁRA Sivý tieň